InstrumentyDete.pl

Pomysł na biznes muzyczny?

Ruszenie z jakimkolwiek biznesem większości z nas kojarzy się z potrzebą dużych nakładów finansowych. W dodatku nigdy nie mamy też pewności czy interes nam wypali. I kwestia jeszcze tego, gdzie znajdziemy niszę na rynku, w którą będziemy mogli się wedrzeć i zaistnieć. Nie lada sztuką jest zatem znalezienie odpowiedniego pomysłu na biznes, który w dodatku nie będzie wymagał dużych nakładów finansowych, a będzie się kręcił i zacznie przynosić nam określone profity.  

Jak nie sklep to co? 

Można oczywiście spróbować otworzyć muzyczny sklep internetowy bądź stacjonarny, lub obydwie te możliwości połączyć ze sobą. Na takiej zasadzie działa ogromna część sklepów, gdzie główny dochód generowany jest ze sprzedaży w sieci. Taka inwestycja niestety wymaga zazwyczaj sporych nakładów finansowych a i konkurencja jest wyjątkowo duża. Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby wyspecjalizowanie się w jakimś konkretnym bardziej zawężonym kierunku działania. Można na przykład nagłaśniać imprezy, konferencje, eventy i inne uroczystości. To oczywiście również wiąże się z kosztami, bo koniecznością jest zainwestowanie w określony sprzęt. To są m.in. kolumny, mikrofony, wzmacniacze, a przy koncertach czy imprezach okolicznościowych dobrze jest też mieć odpowiednie oświetlenie. Do tego trzeba mieć jeszcze odpowiedni transport, by dojechać z tym wszystkim do klienta. Jest to też bardzo dobra opcja, gdy połączymy to wszystko np.: z naszymi zainteresowania didżejskimi. Jest spore zapotrzebowanie na rynku, jeżeli chodzi o DJ-ów. Tyle, że i w tym wypadku potrzebne są niemałe pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu, zwłaszcza że klienci są coraz bardziej wymagający i by mieć zlecenia, trzeba mieć dziś do pracy bardzo dobrej jakości sprzęt. Oczywiście pomińmy już fakt, że do tego rodzaju działalności należy mieć chociażby elementarną znajomość na temat akustyki, realizacji dźwięku, a w przypadku DJ-ów należy mieć jeszcze talent do prowadzenia różnego rodzaju imprez i uroczystości.  

Jaki budżetowy biznes?

Jak widać wszędzie w jakimkolwiek kierunku byśmy nie spojrzeli tam potrzebne są pieniądze i to wcale niemałe. Są jednak do przejęcia biznesy nawet w branży muzycznej, które nie wymagają od nas aż tak dużych nakładów finansowych. Oczywiście tak jak zazwyczaj i w tym przypadku nie będzie to biznes dla każdego. Tu trzeba mieć określone predyspozycje i w naszym przypadku będzie to znajomość chociażby na takim podstawowym poziomie zagadnienie z dziedziny elektroniki. Do tego posiadanie manualnych zdolności do drobnych prac z tym tematem związanym będzie podstawowym warunkiem, jeżeli chcemy to samodzielnie od początku do końca ogarniać.

Nasz biznes będzie polegał na wykonywaniu na indywidualne zamówienie wysokiej jakości kabli. Specjalnie tu użyłem określenia “wysokiej jakości”, bo takich najtańszych budżetowych to jest wszędzie i tu przebić się przez rynek będzie ciężko. To oczywiście nie oznacza, że tymi budżetowymi też nie mamy prawa się zająć. Jak klient zadzwoni i będzie chciał tanio, to zrobicie mu kabel z taniego materiału, ale warto byłoby się wyspecjalizować w robieniu różnego rodzaju kabli, w szczególności tych z najlepszych komponentów. A rodzajów kabli do wykonania jest naprawdę szeroka paleta poczynając od tych instrumentalnych jak dedykowanych specjalnie pod np.: gitarę czy klawisze, po te, które są dedykowane pod oświetlenie, a kończąc na studyjnych i estradowych do podłączenia całego sprzętu. 

Ten pozornie mały biznes może nam się bardzo ładnie rozkręcić, a to dlatego, że kable należą do tych akcesoriów, które są w ciągłym użyciu i nawet te najlepsze trzeba od czasu do czasu albo naprawić, albo wymienić na nowe. Dzięki temu możemy mieć swoich stałych klientów, a oprócz tego cały czas będą nam dochodzić ci nowi. 

Podsumowanie

Na pewno początki proste nie będą i trzeba uzbroić się w cierpliwość za nim biznes zacznie działać. Tu dużą rolę będzie odgrywała reklama i przynajmniej w początkowej fazie polecenia, ale z czasem taki z pozoru pały i błahy biznes może urosnąć do bardzo poważnego przedsiębiorstwa, a to wiąże się oczywiście z dużo większymi obrotami i profitami.  

Comments are closed.